28 sierpnia odbyła się ostatnia Wyprawa w ramach zadania pn. KULTURAlne Wyprawy Małych Odkrywców.
Tym razem uczestnicy wyjazdu wybrali się do Wioski Mydlarskiej w miejscowości Fiałki - miejsca cudownych naturalnych aromatów, barwników, ziół i kwiatów - samo dobro płynące od Matki Natury.
W trakcie warsztatów uczestnicy wykonali piękne w formie i zapachu mydełka glicerynowe oraz sole do kąpieli, a przy okazji mieli możliwość usłyszeć od Gospodyni tego miejsca wiele ciekawych informacji nt. pozyskiwania naturalnych składników do wykonywania tych małych cudów, gdyż te naturalne kosmetyki to nie tylko rozkosz dla ciała, ale wszystkie zmysły czerpią korzyść z tych dobrodziejstw natury.
Uczestnicy mieli też możlwiość nacieszyć sie bliskością z przyrodą - kwiaty, zioła i zwierzęte, mają szczególne uznanie w tym miejscu.
W trakcie pobuty w wiosce Mali Odkrywcy mieli także okazję usłyszeć co nieco nt. historii prania i kąpieli - w Starej Pralni - odbyła się historyczna pogawędka odnośnie urządzeń i narzędzi, z których dawniej korzystali ludzie w trakcie wykonywania domowych obowiązków, takich jak choćby pranie i prasowanie.
W trakcie tej Wyprawy było bardzo kreatywnie i pachnąco.